لباس بالماسکه بچگانه, نقاب بالماسکه

هالک

هالک

توی این پست میخوایم درباره هالک شگفت انگیز صحبت کنیم. اینکه هالک چه تحولاتی در دنیای کمیک داشت و چه پروسه ای رو طی کرد تا به روی پرده سینما برسه. با این نوشته از بلاگ فروشگاه بالماسکه همراه باشید.

هالک Hulk

در سال 1962 تیم افسانه ای استنلی و جک کربی در کمیکی مستقل به نام Hulk شخصیت جدیدی رو معرفی میکنن.

بروس بنر دانشمندی که به روی تجهیزات و تسلیحات گامایی تحقیق میکرده. نوجوونی به اسم ریک جونز که بر اثر شرطی که با دوستاش بسته به محل آزمایش یکی از این تسلیحات گامایی میره و شروع به ساز دهنی زدن میکنه در معرض تشعشعات گاما قرار میگیره. این اتفاق و تشعشعات گاما Origini هست که در کمیک ها باعث ایجاد هالک میشن.

در ایتدا قرار بوده بروس بنر شب ها تبدیل به Hulk بشه و بعدها این رو عوض میکنن و میشه وقتی که دکتر بروس بنر عصبانی میشه هالک به روی کار بیاد.

به خاطر برخی مشکلات چاپی در اون سالها قسمت های اول هالک که منتشر میشه هالک رنگ خاکستری طوری داشته که بعدها در قسمت های بعدی این رو اصلاح میکنن و هالک به اون رنگ سبزی که ما دوسش داریم برمیگرده.

همین سری های مستقل هالک بوده که ما شخصیت های بتی راس و ژنرال راس رو هم میبینیم. این سری کمیک چند جلد بیشتر منتشر نمیشه ولی این پایانی برای هالک نبود. ما هالک رو به عنوان شخصیت مهمان در کمیک های فانتزی و انتقام جویان هم دیدیم و در همین سری ها بود که اسم اون به رابرت بروس بنر تغییر میکنه.

همچنین بعدها هالک دوباره سری کمیکی مستقل خودشو پیدا میکنه و در این سری کمیکی در قسمت 180ه که ما برای اولین بار با شخصیتی جدید و دوست داشتنی به اسم ولورین آشنا میشیم.

در دهه 80 خطی داستانی ایجاد میشه که در اون هالک و بروس بنر باهم کنار نمیومدن و این منجر به این میشه که برای مدتی کلا از هم جدا شن و دو بدن مستقل داشته باشن.

بعد از این داستان جدایی هالک و بنر دوباره به هم میپیوندن  و این وقتیه که هالک مجدد خاکستری میشه.

در کمیک ها شرایط هالک شدن این سری به خاطر شرایط و آزاریه که بروس بنر در دوران بچگی تحمل کرده، شرایطی که امروزه به بیماری تجزیه هویتی میشناسیمش. این نشونه تاثیر مستقیم شرایط اجتماعی روی داستان ها و استوری لاین های کمیکی داره.

در دوران 70 و 80 میلادی داستان های زیادی در زمینه آزار و اذیت کودکان و اعتیاد نوشته شدن و اونهارو از مشکلات اصلی جامعه در اون زمان معرفی کردن.

شخصیت جدید هالک خاکستری Joe Fixit نام داره. این شخصیت به قدرتمندی هالک سبز نیست ولی بسیار خوشتیپ و خوش استیله. یکی از مهمترین ویژگی های این شخصیت اینه که به دکتر بنر اجازه این رو نمیده که قدرت رو به دست بگیره ولی در نهایت به این تفاهم میرسن که چطور باهم همزیستی داشته باشن.

و بلاخره هالک دوباره سبز میشه این زمانی اتفاق میفته که دو شخصیت هالک و بروس بنر تلفیق میشن. این اتفاق شخصیت جدیدی رو به وجود میاره که به پروفسور هالک معروفه. این هالک دوست داشتنی به خوشتیپی Mr. Fixit و به باهوشی دکتر بروس بنر و به قدرتمندی هالکه ولی این خط داستانی هم زیاد ادامه پیدا نمیکنه.

باهوش ترین افراد دنیای مارول از جمله Ironman، دکتر اترنچ و پروفسور Xavier جلسه ای تشکیل میدن و اسم اون جلسه رو ایلومیناتی میزارن. این جلسه که بعد ازینکه هالک لاس وگاس رو با خاک یکسان کرده اتفاق میفته و به این نتیجه میرسن که هالک کاملا غیر قابل پیشبینیه و تنها راه حلش پرتاب کردن هالک به فضاست.

سفینه حامل هالک در سیاره خشن ساکار فرود میاد اونجا هالک به عنوان یک گلادیاتور میجنگه فرمانروای سیاره میشه و تشکیل خانواده میده و طی یک انفحار بزرگ همسر هالک و سیاره ای که فرمانرواش خودشه از بین میرهو در نتیجه این اتفاق هالک به زمین برمیگرده و این برگشتنش فقط برای پیروی از یک هدفه. هالک برای گرفتن انتقام به زمین برمیگرده و این خط داستانی جنگ جهانی هالک رو بوجود میاره.

این باهوش ترین و قوی ترین هالک داستانهاست که خودش رو نابودگر جهان معرفی میکنه، شاید بپرسین چقدر قوی تر؟ اینقدر قوی که هالک با هر ضربه ای که به زمین میزنه میتونه ایجاد یک زمین لرزه خیلی وحشتناک بکنه.

یکم بریم جلوتر جایی که بدن هالک توسط یکی از پروزه های کنار گذاشته شده استارک به اسم اکستریمکس که یجورایی همون سرم super Soldierه که کاپیتان امریکایی رو بوجود اوورده تغییر میکنه. این باعث ایجاد شخصیت جدیدی از هالک های باهوش میشه که به Bulk Green معروفه و هدفش نابود کردن تمام موجودات گامایی روی زمینه.

راستی در دنیای کمیک یه هالک دیگه هم داشتیم به اسم هالک نابودی ناپذیر که هربار و به هر طریقی کشته میشه مجدد زنده میشه.

این پست یه نوشته مختصری بود از سرگذشت شکل گیری هالک و روند معروف شدنش و انواع داشتان هایی که با محوریت هالک شکل گرفته.

لباس قهرمانان فیلم و سینما، لباس شخصیت های کارتونی و دیزنی، لباس بادی و بال فرشته

لباس بالماسکه کودکان

خرید حضوری و اینترنتی از فروشگاه بالماسکه

author-avatar

درباره مدیر سایت

فارغ التحصیل رشته ی مهندسی کامپیوتر گرایش نرم افزار. تخصص حرفه ای در زمینه سئو (SEO) و بهینه سازی سیستم های تحت وب. برنامه نویس حرفه ای Front-End / رابط کاربری (UI/UX) و Back-End به زبان PHP. تسلط کامل به سیستم های مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس و جوملا. مشاور کسب و کارهای اینترنتی (آنلاین). آشنایی کامل با حوزه ی دیجیتال مارکتینگ. آشنایی با زبان های پایتون (Python) و سی پلاس پلاس (++C).

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.