کلاه جادوگر-طرح ماه و ستاره

( 19701201 )

کلاه جادوگر-طرح ماه و ستاره

28,000 تومان بدون مالیات.

در انبار موجود نیست

افزودن به لیست دلخواه

جادو و سحر به چه معناست؟

جادو و سحر به ترفندهایی گفته می شود که به امور خارق العاده شباهت دارد که با انجام اعمالی برخلاف قوانین طبیعت صورت می گیرد و هدف آن فریبکاری است. جادو با نیروی شیطانی و اهریمنی در آمیخته شده و ممکن است از قدرت زیادی برخوردار باشد.

تاریخچه ی پیدایش جادو

تاکنون از تاریخ دقیق پیدایش جادو اطلاعات کاملی یافت نشده است. اما می توان اطمینان داشت که ریشه ی جادوگری به گذشته های بسیار دور بازمی گردد. برخی از دانشمندان معتقدند که جادوگری نوعی گرایش و منشاء به خدا دارد که ابتدا باید اثبات شود آیا گرایش به خدا قبل از پیدایش به جادو وجود داشته یا نه؟ برخی دیگر جادو را اساس دین دانسته و مدعی اند که جادوگری به نوعی به دین برمی گردد. با این حال توصیف جادو همانند دین کار دشواریست، و امور مربوط به آنها یکسان نبوده و تفاوت میان دین و جادو به انسان وعکس العمل او برمی گردد. در دین انسان خود را مطیع نیروی نیروی معین و از پیش تعیین شده می داند، در مقابل جادوگری با انجام اعمال وخصوص کائنات و طبیعت را مطیع هدف خود می سازد.

جادوگر کیست؟

به فردی که جادو می کند جادوگر گفته می شود. افرادی که طبق آموخته های خاص، قادر به انجام اموری هستند که افراد عادی از انجام آن عاجزند.

تاریخچه جادوگری در ادیان

 در برخی متون تاریخی و ادیان متعدد، به علم جادوگری و جادوگر اشاره شده است. در دوران قبل از میلاد مسیح مردم بر این باور بودند که جادوگران با شیطان در ارتباط هستند و به کمک نیروی شیطانی به دیگران آسیب می رسانند.

در دوران قرون وسطی نویسندگانی که تحت کنترل کلیسا بودند، فعالیتهای جادویی را به طلسم کردن محدود می کردند.  

ایرانیان دوره ی باستان، جادوگری را دین اهریمنی می دانستند.

ریشه اعتقاد به جادو

عامل اصلی اعتقاد و گرویدن به جادوگری عدم توانایی در مقابل طبیعت و جهل و نادانی تلقی می شود. در طول تاریخ تا اکنون افراد بسیاری به صورت فردی یا گروهی وجود داشتند که برای سرپوشی به ضعف و جهل خود به طلسم و جادو متوصل شدند تا سریع ترین راه  را برای رسیدن به اهداف خود انتخاب کنند. افرادی که اعتقاد و ایمان به خدا در وجودشان کمرنگ تر از دیگران است، تمایل بیشتری به انجام اینگونه اعمال داردند.

انواع سحر و جادو

سحر تخیّلی: در این نوع سحر ساحران از سادلوحی دیگران سوء استفاده کرده و با انجام امور باطل آنهارا گمراه و اغفال می کنند. از این نوع جادو در قرآن نیز اشاره شده که داستان حضرت موسی(ع) را نقل می کند.

جادوی تقلیدی: در این نوع جادو انسان گمان می کند با انجام کاری شبیه آنچه که در طبیعت وجود دارد، به هدف دلخواه خود دست خواهد یافت.  

سحر شیمیایی: در این نوع سحر شخص جادوگر با ترکیب انواعی از عناطر طبیعت به انجام اعمال خارق العاده دست می زند.

خرید اینترنتی ست کامل جادوگر

روی عکس کلیک کنید.

مشهورترین جادوگران تاریخ

جادوگر گاو سوار

نام اصلی او مارت جانسداتر بود که از شهرت زیادی در بین مردم برخوردار بوده است. او با انجام کارهای جادوگری جنایات بسیاری مرتکب شد اما پس از دستگیری وی، پس از سرباز زدن جنایات خود تبرعه و آزاد شد.

اگنس واترهاوس

او از به نام ترین جادوگران انگلیسی بود که با نفرین دشمنان را می کشت و به عنوان جادوگر مشهور انگلیسی شناخته شده است. اگنس گربه ای به نام شیطان داشت که ادعا می کرد با نزدیک شدن هرکس به او خواهد مرد. او پس از دستگیری به جرائم خود اعتراف نمود و مجازاتش را پذیرفت.

جادوگر شهر سئلم(بریبجت بیشاب)

بیشاب جادوگری اهل سئلم ماساچوست بود که همیشه لباس قرمز رنگ بر تن داشت و از توانایی سخنوری بالایی برخوردار بود. در فوریه 1692 مورد محاکمه قرار گرفت و به دار آویخته شد.

مال دایر(روح یک جادوگر)

در قرن هفدهم، زنی به نام مال دایر میزیست که درباره ی زندگی او داستان های اسرارآمیزی وجود دارد. او طرفدارانی نیز داشت که از جادوگری و سحرهایش استقبال می کردند. وی را نیز در خانه اش به آتش کشیدند.