لباس دزد دریایی زنانه

( Pirate women clothes )

لباس دزد دریایی زنانه

250,000 تومان بدون مالیات.

در انبار موجود نیست

افزودن به لیست دلخواه

دزدان دریایی به چه کسانی گفته می شود؟

دزدان دریایی یا ملوانان آزاد به کسانی گفته می شود که به دزدی از کشتی ها دست می زنند. پدیده ی دزد دریایی بیش از 2000 سال قدمت داشته و ابتدا در کشور یونان باستان رخ داد. در سال ها 1620تا 1720 میلادی به اوج خود رسید. 

روش کار دزدان دریایی

آنها با سفر به دریا ها و اقیانوس های دوردست به کشتی ها حمله کرده و اموال آنها را به تاراج می بردند. دزدان دریایی بسیار خطرناک بودند  که مشهورترین آنها دزدان دریایی وایکینگ نام داشتند . وایکینگ ها از اسکاندیناوی به اروپا مسافرت می کردند . در اغلب سفرها آنها بیشتر از 40000 کیلومتر را در آب ها طی کرده که چندین سال به طول می انجامید. دسته ای از دزدان دریایی قانونی بودند به این شکل که از طریق حکومت های خود حمایت و پشتیبانی شده و اسلحه و مهمات جنگی در اختیار داشتند.

فرانسیس دریک از دیگر دزدان دریای معروف است که به عنوان دزد دریایی قانونی، سود حاصل از حمله و دستبرد به کشتی های تجاری را با الیزابت اول تقسیم نمود. او از این طریق به ثروت هنگفتی دست یافت که موجب شهرت او در طول تاریخ گردید.

دزدان دریایی برای ایجاد رعب و وحشت از پرچم های با طرح اسکلت (جمجمه) استفاده می کردند و همچنین با سلاح هایی همچون تپانچه، خنجر و شمشیر جنگ می کردند.

دوران طلایی دزدان دریایی

در تاریخ دریا نوردی چند حمله توسط دزدان دریایی صورت گرفت که اصطلاحا به آن دوران طلایی دزدی دریایی گفته می شود. غارت هایی که توسط دزدان دریایی و عمدتا ملوانان اروپایی انجام می شد. بیشتر دزدان دریایی در دریای مدیترانه حضور داشتند و به غارتگری می پرداختند. مدیترانه دارای سنگ های سخت و بزرگ است و به خاطر شکل خلیجی آن پنهان ساختن قایق ها امکان سرقت را برای دزدان دریایی افزایش می داد.  

دزدان دریایی زن

عده ای از زنان هم مانند مردان به دزدی از کشتی ها دست میزدند که نام برخی از آنها در تاریخ به عنوان مخوف ترین دزدان دریایی زن ثبت شده است. 

1-   سادی بزه  : Sadi the goatنام اصلی او سادی فرل بود که در اوایل قرن نوزده میلادی در رودخانه بزرگ آمریکا زندگی می کرد. در ابتدا بسیار فقیر بود و در خیابان ها پرسه میزد تا اینکه پس از یک یک مشاجره ی خیابانی گوشش را از دست داد و بعد از آن تصمیم گرفت تا یک گروه از خلافکاران را گرد هم آورد و به دزدی بپردازند.

2-   چینگ شیه Cging shih : او یکی از ترسناک ترین دزدان دریایی زن در طول تاریخ است. پس از آنکه در سال 1801 توسط دزدان دریایی اسیر شد به همدستی با آنها پرداخت و بعد مدتی توانست فرماندهی کشتی های زیادی را بدست آورد.

3-   مری رید Mary read: پدر مری کاپیتان بود و او در همان ابتدای کودکی با دریا و سفرهای دریایی آشنا بود. در جوانی پس از ملحق شدن به ارتش بریتانیا دلباخته ی سرباز فنلاندی شد ولی او را از دست داد. در  سفر خود به کاراییب توسط یکی از فرماندهان دزدان دریایی اسیر شد تا اینکه خود نیز یکی از آنها شد.

پایان دوره دزدان دریایی

دزدی دریایی تا پایان قرن 19 ادامه داشت تا اینکه قوانین امنیتی سخت و جدی توسط کشورها اجرا شد و از آمار این چنین سرقت ها به کشتی ها کاهش یافت.


هم اکنون با سفارش ست شخصیت های مشهور کمتر از 24 ساعت سفارشتان را درب منزل تحویل بگیرید