لباس دلقک بزرگسال

( 043 Clown clothes )

لباس دلقک بزرگسال

280,000 تومان بدون مالیات.

در انبار موجود نیست

افزودن به لیست دلخواه

لباس دلقک بزرگسال

شامل یک عدد لباس دلقک

این لباس شامل کلاه گیس و کفش و اکسسوری نمی باشد.

جهت مشاهده و سفارش روی عکس کلیک کنید

لباس دلقک زنانه

«دلقکی و دلقک ادایی»

 از همۀ دلقکهای دنیا، مرده و زنده، از این بابت که شاید این بندۀ حقّ در گذشته های دور، از روی نادانی، به آدمهایی مثلِ خودم بد و نادان و سبک مغز، که با مسخرگی باعثِ رنجشِ من شده بودند، جزو فحشهایی که به آنها داده بوده ام، «دلقک» هم گفته باشم، با شرمساری و فروتنی درخواست عفو می کنم، چون حالا دیگر خوب فهمیده ام که دلقکهای حرفه ای، در همه جای دنیا، از شریف ترین و نجیب ترین و ارزشمند ترین و با نفوذ ترین افراد جامعه بوده اند.

تصویرِ (احتمالا) بازیگری در نقش یک دلقک درباریِ قدیم انگلستان.

مشاهده ست دلقک

اوّل بگویم چی باعث شد که کلمۀ «دلقک» به ذهنم بیاید و چرا ناراحت شدم که هنوز هم خیلی از مردم این کلمه را با کلمه هایی مثل نادان، ابله، احمق، بیشعور، جاهل، لوده، مسخره، سبک مغز و امثال اینها همردیف می دانند و به جای فحش آن را نثار بعضی از آدمها می کنند. شاهدِ این عادتِ ناشایست، یکیش خودِ من. امروز صبح، تلویزیون را که روشن کردم، برنامۀ اخبار بود، با خبری دربارۀ شهردار لندن، که ازش دلخوری شخصی ندارم، ولی تا حالا هر وقت اسمش را شنیده بودم، توی دلم گفته بودم «دلقک!»

 تصویر (لابد) یک دلقک سیرک.

مشاهده عکس های پاپیون دلقک

مشاهده عکس های کراوات دلقک

و حالا برای اوّلین بار فهمیده ام که همیشه می خواسته ام بگویم «دلقک نما»، «دلقک ادا»، «دلقک اطوار»، و نه «دلقک».

اینجا گاهی وقتها توی مصاحبه ها یا فیلمها و سریالهای تلویزیونی، از یک خانم محترم می پرسند: «چه طور شد که عاشق این آقا شدی و باش ازدواج کردی؟» در جواب می گوید: «برای اینکه آدم شوخی است و همیشه مرا می خنداند و از مصاحبتش لَذّت می بردم!»

نه خیال کنید که فقط این آقای شهردارِ لندن است که همیشه، با حرفها و ادا و اطوارش مردم را می خندانده است و مردم از تماشاش لذّت می برده اند و به همین دلیل هم به ش رأی داده اند و شهردارش کرده اند! صحنۀ سیاست شده است صحنۀ نمایش برای تفریح و سر گرمی مردم که به جای «مردم» به شان «رأی دهندگان» و «مالیات دهندگان» هم می گویند.

و امّا «دلقک» که می گویند اصلش «طلحک» یا «تلخک» بوده است، و در دربار سلطان محمود غزنوی حرفۀ شریفِ دلقکی داشته است، مثل «کریم شیره ای» در دربار «ناصر الدّین شاهِ قاجار»، و مثل دلقکهای دربارهای دیکتاتورهای قدیم اروپا، حقّ داشته است که در ازای خنداندنِ دیکتاتور، ضمنِ شوخیهاش، از دردهای دل مردم هم چیزهایی بگوید و از ارباب قدرت هم انتقادهایی بکند. بله، دلقکی با دلقک ادایی خیلی فرق می کند!

راهنمای انتخاب سایز های لباس های بالماسکه:

نظرات