لباس کشتی سومو

( sumo-wrestling-clothes )

لباس کشتی سومو

385,000 تومان بدون مالیات.

در انبار موجود نیست

افزودن به لیست دلخواه

لباس کشتی سومو

سومو چیست؟

سومو)به ژاپنی : ( 相撲یک سبک کشتی ژاپنی است که در آن وزن، اندازه و قدرت در درجه اول اهمیت قرار دارد با این وجود سرعت و یورش ناگهانی نیز مفید است. هدف شرکت‌کنندگان این است که حریف خود را از رینگ (به قطر ۴ متر و ۶۰ سانتی‌متر) بیرون بیندازند یا او را وادار کنند تا یکی از اعضای بدن خود را بر زمین گذارد.

در راس سلسله مراتب کشتی گیران سومو کسی با لقب (Yokozuna) قرار دارد.

در حال حاضر تنها یوکوزونای این ورزش، آساشوریو (Asashoryu) می‌باشد که اهل کشور مغولستان است. هنگامی که یک کشتی‌گیر به مقام و مرتبه یوکوزونا می‌رسد، نمی‌تواند آن را کنار بگذارد، اما با گذشت زمان و پایین آمدن درجه توانایی و قدرت یوکوزونا، وی خود را بازنشسته می کند.

سومو در ژاپن:

سومو در ژاپن از طرفداران زیادی برخوردار است.

مورخان و تاریخ نویسان معتقدند که قدمت ورزش کهن سومو (sumo) به دو هزار سال پیش باز میگردد، اگرچه مانند بسیاری از ورزشهای گروهی ژاپنی هرگز به عنوان یک ورزش پیشرفته و حرفه ای تا سده ۱۶۰۰ مطرح نشد و در کل از قوانین دست و پا گیر و سنتی برخوردار بود که تا حدی آن را از سایر ورزشها متمایز میکرد…

تورنمنتهای سالیانه

همه ساله شش تورمنت در این ورزش برگزار می شود که هر یک ۱۵ روز به طول می انجامند. سه تا از این تورنمنتها درتوکیو برگزار می شود و بقیه به ترتیب در فوکوکا )Fukuoka( ،ازاکا (Osaka) و ناگویا (Nagoya) انجام می گردد.

 

سومو کاران نخبه و برجسته ۲۵ تا ۳۵ ساله در سطوح پیشرفته همواره تمرینات سخت و دشوار خود را ادامه میدهند. حجم زیادی غذا می خورند و بلافاصله بعد از غذا می خوابند تا توده چربی و ماهیچه در بدنشان تولید شود. آنها در سوله های مخصوص سومو زندگی می کنند که قوانین سخت و پیچیده ای دارد، مخصوصا ” برای تازه کاران گاها” بسیار غیر قابل تحمل است.

افتخاری برای ساموراییها

سومو به طور کلی جدا از ورزش به نوعی سمبلی از تمدن و سنت کهن ژاپنی ها به شمار می رود و افتخاری بزرگ برای ساموراییها محسوب می شود.

 

ژاپنیها اغلب از سومودو (یکی از شاخه ها ی سومو) به عنوان بوشیدوی مدرن (Bushido)(یکی از شاخه های سامورایی) نام می برند و بسیار به آن می بالند. کشتی سومو از جهاتی شباهتهایی با کشتی رومی یونانی نیز دارد، در حقیقت وجوه اشتراک زیادی با جودو و آی کیدو (Aikido) دارد.

 

به همین علت سومو را باید جزیی از فرهنگ غنی ژاپنی ها دانست که ریشه در مذهب آنها نیز دارد، حتی بخشی از تعلیمات نظامی ژاپنی ها یادگیری سومو است و حتی در زمانهایی که می خواهند حرف از ورزش ملی- وطنی خود بکنند از سومو نام می برند. البته این ورزش در طول سده های گذشته تغییر و تحول زیادی داشته، مخصوصا” از قرن ۱۵ تا به امروز!

 

و اکنون سومو بیش از هر زمان دیگری در جهان مطرح و شناخته شده و حتی در برخی کشورها به یادگیری آن مبادرت می ورزند.

عکس های جالب کشتی سومو Sumo

 

عکس های جالب کشتی سومو Sumo

عکس های جالب کشتی سومو Sumo

عکس لباس سومو:

نظرات