اسپایدر من

اسپایدر من

مرد عنکبوتی

مرد عنکبوتی یک ابرقهرمان خیالی است که توسط نویسنده ، سردبیر استن لی و نویسنده ، هنرمند ، استیو دیتکو خلق شده است. او برای اولین بار در کتاب کمیک گلچین Amazing Fantasy # 15 (اوت 1962) در عصر طلایی کتاب های کمیک ظاهر شد. او در کتابهای کمیک آمریکایی منتشر شده توسط کمیک های مارول و همچنین در تعدادی از فیلم ها ، نمایش های تلویزیونی و اقتباس های بازی های ویدیویی که در دنیای مارول تنظیم شده اند ، ظاهر می شود. در داستان ها ، مرد عنکبوتی نام مستعار پیتر پارکر است ، یتیمی پس از مرگ والدینش ریچارد و مری پارکر در یک سانحه هواپیما توسط عمه می و عموی بن در شهر نیویورک بزرگ شده اند. لی و دیتکو در معاملات شخصیتی با مشکلات دوران نوجوانی و مسائل مالی سر و کار داشتند و او را با شخصیت های فرعی زیادی مانند J. Jonah Jameson ، Harry Osborn ، Max Modell ، علایق عاشقانه Gwen Stacy و Mary Jane Watson و دشمنانی مانند دکتر اختاپوس ، گرین گابلین و ونوم. داستان اصلی او باعث می شود که پس از نیش از یک عنکبوت رادیواکتیو ، توانایی های مربوط به عنکبوت را پیدا کند. اینها شامل چسبیدن به سطوح ، قدرت و چابکی فوق بشری و تشخیص خطر با "حس عنکبوتی" وی است. وی سپس دستگاه های "web-shooter" را ایجاد می کند که از تار عنکبوت مصنوعی طراحی شده خود استفاده می کند.

هنگامی که مرد عنکبوتی برای اولین بار در اوایل دهه 1960 ظاهر شد ، نوجوانان در کتاب های کمیک ابرقهرمانی معمولاً به عنوان یک جانشین به عنوان شخصیت اصلی ظهور می کردند. در حالیکه مرد عنکبوتی برخلاف قهرمانان نوجوان قبلی مانند باکی و رابین که همه یک مربی در اختیار داشت ، مرد عنکبوتی هیچ مربی ابرقهرمانی مانند کاپیتان آمریکا و بتمن را نداشت. بنابراین او مجبور شد خودش یاد بگیرد که "با قدرت فراوان باید مسئولیت بزرگی نیز داشته باشد"

مارول مرد عنکبوتی را در چندین مجموعه کتاب کمیک به نمایش گذاشته است که اولین و طولانی ترین آنها مجموعه The Amazing Spider-Man است. در طول سال ها ، شخصیت پیتر پارکر از یک دانش آموز دبیرستانی خجالتی و بی روح شهر نیویورک به دانشجوی کالج و بعد ها به معلم دبیرستان متاهل تبدیل شد تا در اواخر دهه 2000 . در دهه 2010 ، او به انتقام جویان پیوست. دکتر اختاپوس در مرد عنکبوتی به دنبال یک طرح تعویض بدن که به نظر می رسد پیتر در آن می میرد ، یک قوس داستانی را در بازه زمانی 2012-2014 شکل داد. مارول همچنین کتاب هایی را منتشر کرده است که نسخه های دیگری از مرد عنکبوتی را شامل می شود ، از جمله مرد عنکبوتی 2099 ، که شامل ماجراهای میگوئل اوهارا ، مرد عنکبوتی آینده است. Ultimate Spider-Man ، که شامل ماجراهای یک پیتر پارکر نوجوان در یک جهان متناوب است. و Ultimate Comics Spider-Man ، که نوجوان مایلز مورالس را به تصویر می کشد ، که پس از مرگ فرضی Ultimate Peter Parker ، هویت مرد عنکبوتی را به دست می گیرد. مایلز بعداً به داستان اصلی راه یافت ، جایی که او گاهی در کنار پیتر کار می کند.

مرد عنکبوتی یکی از محبوب ترین و موفق ترین ابرقهرمانان تجاری است. او در قالب های بی شماری از رسانه ظاهر شده است ، از جمله چندین مجموعه تلویزیونی متحرک و زنده ، کمیک استریپ روزنامه های سندیکایی و یک سری فیلم. این شخصیت برای اولین بار در عمل زنده توسط دنی سیگرن در Spidey Super Stories ، یک اسکیت The Electric Company که از سال 1974 تا 1977 اجرا می شد ، به تصویر کشیده شد. در فیلم ها ، مرد عنکبوتی توسط بازیگران توبی مگوایر ، اندرو گارفیلد و در دنیای سینمایی مارول توسط تام هالند به تصویر کشیده شده است. صداپیشگی وی توسط کریس پاین و جیک جانسون در فیلم انیمیشن Spider-Man: Into the Spider-Verse بود. ریو کارنی در اصل در نقش مرد عنکبوتی در موزیکال 2010 مرد عنکبوتی: خاموش تاریکی برادوی بازی کرد. مرد عنکبوتی به عنوان یک شخصیت ابرقهرمانی و کمیک بوک مورد استقبال قرار گرفته است و او اغلب به عنوان یکی از محبوب ترین و نمادین ترین شخصیت های کمیک بوک در تمام دوران ها و یکی از محبوب ترین شخصیت ها در تمام داستان ها شناخته می شود.

 

نیروها ، مهارت ها و تجهیزات

پیتر پارکر توانایی های فوق بشری ناشی از گزش عنکبوت رادیواکتیو دارد.

یکی از توانایی ها جذاب مرد عنکبوتی راه رفتن بر روی دیوار و غلبه بر نیروی جاذبه است.

از دیگر قدرت های مرد عنکبوتی می توان به قدرت ، سرعت ، چابکی و تعادل فوق انسانی اشاره کرد ، یک حس ششم شناختی که به عنوان "عنکبوتی" شناخته می شود و او را از خطر آگاه می کند.

 پس از خط داستانی 1989 "Acts of Vengeance" ، گفته شد که مرد عنکبوتی "توانایی های بهبودی فوق بشری" دارد که بهبودی او را از خستگی که در شکست دادن Tri-Sentinel متحمل شده تسریع می کند. 

این شخصیت در ابتدا توسط استن لی و استیو دیتکو به عنوان استعدادی ذهنی تصور شده است ، اما نویسندگان بعدی عقل او را در سطح نبوغ به تصویر کشیده اند. 

نظرات بازدیدکنندگان