اتاق فرار

اتاق فرار

اتاق فرار

اتاق فرار یا اسکیپ روم ( room escape ) یک بازی مهیج و معمایی است که در بسیاری از مواقع چاشنی ترس و وحشت به آن آمیخته می شود.

ایده اتاق فرار اولین بار در سال 2007 توسط یک فرد ژاپنی با الهام از بازی های ویدئویی فرار از اتاق، شکل گرفت و امروزه در سرار دنیا به یک سرگرمی خاص و پرهیجان تبدیل شده است.

اتاق های فرار در همه جای دنیا دارای یک اسم عجیب و خاص هستند مانند:

هتل اسکیپ روم، اسکیپ روم اره یا در بیشتر مواقع نام محله ای که در آن واقع شده اند را می گیرند مثل اتاق فرار کرج اما بیشترین اسمی که در این میان توجه من را به خود جلب کرد اسکیپ روم سیار بود.

اسکیپ روم سیار چیست؟

اسکیپ روم سیار حاصل تفکر یک زوج آمریکایی است که به کمک یک تریلی به سراغ شما در زمان و مکانی که بخواهید، می آیند و شما می توانید از بازی طراحی شده داخل تریلی نهایت لذت را ببرید.

بازی اتاق فرار  

شرکت کنندگان بازی اتاق فرار در یک گروه واحد و در یک مدت زمان مشخص باید از فضای فیزیکی بازی خود و دوستانشان را نجات دهند و به کمک هم به حل معماها و مسائل بپردازند.

بازی اتاق فرار خیلی وقت ها با توجه به فیلم های معمایی و ترسناک یا حتی بازی های کامپیوتری طرح ریزی می شوند و با خلاقیت صاحبان بازی رنگ و بویی متفاوت از هم می گیرند، البته این نکته هم حائز اهمیت است که با توجه به تعداد بالای اتاق های فرار در سراسر کشور معمولا هیچ اسکیپ رومی ( اتاق فرار ) را پیدا نخواهید کرد که بازی یکسانی با دیگری داشته باشد.

بازی اتاق فرار از چند قاعده پیروی می کند که به اختصار به آن می پردازیم :

  • مدت زمان مشخص دارد.
  • تم آن ترسناک یا معمایی است و در بعضی مواقع تلفیقی از هر دو مورد دارد.
  • تم بازی را خودتان می توانید انتخاب کنید و از قبل در جریان داستان بازی اتاق فرار قرار می گیرید.
  • تعداد افراد شرکت کننده معمولا بین 3 تا 8 نفر هستند.

اتاق فرار

اتاق فرار ترسناک

اتاق فرار ترسناک، همانطور که از اسمش می توان متوجه شد دارای تم ترسناک و نفس گیر است و بسیار مناسب افرادی با روحیه مبارز و هیجان طلب است از همین روی یکسری از اتاق های فرار با بهره گیری از داستان های رعب آوری مثل اره، نفس نکش، زامبی و ... فضایی را ایجاد کرده اند تا اوج هیجان را تجربه کنید.

البته این نکته هم حائز اهمیت است که ما در فروشگاه بالماسکه با تامین لوازم مورد نیاز اتاق ها به ترسناک و مهیج تر شدن تم بازی کمک می کنیم.

نظرات بازدیدکنندگان