ماسک جیغ بلک لایت

( 197010496 - scream mask )

ماسک جیغ

35,000 تومان بدون مالیات.

در انبار موجود نیست

افزودن به لیست دلخواه

نقاب یا پرسونا persona  چیست؟

نقاب معنای گوناگون دارد.

روبند: پوشاننده ای از جنس پارچه که برخی از زنان مسلمان به عنوان نوعی پوشش محجبه از آن استفاده می کنند.

صورتک یا ماسک: جسم مصنوعی به شکل صورت حیوانات و اشخاص مشهور ساخته و مورد استفاده قرار می گیرد.

پرسونا persona: پرسونا نقابی است که بازیگران یونان باستان به چهره می زدند که نقابهایشان بر اساس کاراکتری که بر عهده داشتند، انتخاب می شد. اساسا واژه ی پرسونا یونانی بوده و ماسک های نمایشی که در تئاتر ها استفاده می شوند، از یونانیان اقتباس شده است.

در علم روان شناسی دانشمند صاحب سبک کارل گوستاو یونگ، عبارت پرسونا را برای تحلیل چهره ی اجتماعی که افراد به بیروم نمایان می کنند را به کار گرفت. منظور از پرسونا، نوعی ماسک دست ساز است که فرد برای معرفی حقیقی و کتمان هویت واقعی خود، آن را ابداع می کند.  

پنج نقاب مشهور سینما

1-نقاب وی با هکر: نقاب وی در فیلم وی فور وندتا از ماسک های معروف دنیا محسوب می شود. در کشورهای اروپایی این داستان طرفداران بسیاری دارد که نوعی اسطوره برای مبارزه با حکومت تلقی شده است. داتان نقاب وی، دربتره ی ابر مرد انقلابی است که علیه حامیت مستبد قیام کرده و در پی کسب آزادی تلاش می کند. فیلم وی مثل وندتا محصول سال 2005 از ماندگارترین فیلم های هالیوود است.

2- جیغ scream: جیغ نام فیلمی هولناک در ژانر وحشت است. سری فلیم های بسیاری با عنوان جیغ تولید شدند که موضوع اصلی کاراکتر قاتلی سریالی نقاب به صورت است. اولین فیلم آن محصول 1996به کارگردانی وس کریون بود. داستان فیلم ماجرای چند بچه دبیرستانی که هرکدام پس از تماس تلفنی قاتل نقاب به صورت سلاخی می شوند، را روایت می کند. طراحی نقاب جیغ از تابلوی نقاشی معروف جیغ اثر ادوارد مونک اقتباس شده است. در این نقاشی غروب یک روز معمولی کنار آبدره در نروژ ترسیم شده است.

 مونک یکی ازبرجسته ترین نقاشان سبک اکسپرسیونیسم بود که درسال 1944 درگذشت. او تابلوی جیغ را که از شاهکارهای دنیای هنر محسوب می شود را در سال 1893 کشید. این تابلو با به کارگیری رنگ های مبالغه آمیز، نوعی نگرانی و پریشانی نقاش را به بیننده القا می کند.

3- جیسون ورهیز: جیسون ورهیز شخصیت خیالی فیلم جمعه سیزده، کارکتر قاتل بی رحم نقاب به صورت است. نقاب او شبیه ماسک هاکیست و شمشیر بلندی شبیه به قمه در دست دارد. نخستین فیلم اکران شده جیسون در سال 1980 بود. جیسون در این فیلم، ، تنها در خیال دختری به نام آلیس، نقش اول فیلم وجود دارد.

دوران کودکی جیسون در انزوا و ناتوانایی های رشدی گذشت، به همین خاطر دائما مورد تمسخر دیگران قرار می گرفت. دور ماندن از جامعه و تفاوت غیر معمول با دیگران سبب شد تا او به انتقام رو بیاورد.

4- بتمن batman : بتمن شخصیت خیالی داستان های مصور کمیک، با ظاهر نقاب و شنل مشکی، است. او مامور شده تا با قدرت فوق بشری اش درمقابل ظلم ایستادگی کرده و دشمنان را از شهر گاتهام از بین ببرد.

 

5- زورو zorro : زورو نام مستعار اشراف زاده ی مکزیکی دیه گ دلا وگا است. او به عنوان قهرمان مردم مکزیک به اجرای عدالت و دستگیری از مستمندان می پرداخت. اولین فیلم با نام زورو در سال 1919  تولید شد.

نظرات