نقاب زامبی چشم قلمبه لاتکسی

( 1970101570 )

نقاب زامبی چشم قلمبه لاتکسی

95,000 تومان بدون مالیات.

In stock

افزودن به لیست دلخواه

4 قلم

ماسک زامبی

زامبی (هائیتی فرانسوی: زامبی، کریول هائیتی: zonbi) یک ارواح داستانی است که از طریق احیای یک جسد انسان ایجاد می شود. زامبی ها اغلب در سبک های وحشت و فانتزی یافت می شوند. این اصطلاح از کالسکه هائیتی می آید، جایی که بدن زامبی مرده است و از روش های مختلف، اغلب سحر و جادو، دوباره احیا می شود. تصورات مدرن از زامبی لزوما سحر و جادو را شامل نمی شود، بلکه معمولا از روش های تخیلی علمی مانند حامل، اشعه، بیماری های روانی، بردارها، ویروس ها، حوادث علمی و غیره استفاده می کنند.

کلمه انگلیسی "زامبی" برای اولین بار در سال 1819، در تاریخ برزیل توسط شاعر رابرت Southey، به شکل "زامبی" ثبت شده است. فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد مبدأ این کلمه را آفریقای غربی اظهار داشته است و آن را با واژه های نزمبی و زومبی مقایسه می کند.

یکی از اولین کتابهایی که برای نشان دادن زامبی وودو درفرهنگ غربی به نمایش گذاشته شد، جزیره سحر و جادو توسط W. B. Seabrook در سال 1929 بود. این گزارش حساسیتی از یک راوی است که در دهکده هائیتی و طالع بینی های معبد خود با آن مخالفت می کند.

مشاهد ی عکس های ماسک ونقاب ترسناک از طریق لینکزامبی ها دارای یک میراث ادبی پیچیده هستند، با پیشینه هایی از ریچارد ماتسون و H.P. Lovecraft به فرانکشتاین مری شلی نقاشی از فولکلور اروپایی ارواح. در سال 1932، ویکتور هالپرین کارگردانی زامبی سفید، یک فیلم ترسناک با بازی بلای لوگوس بود. در اینجا زامبی ها به عنوان دست اندرکاران بی معنی و غیر قابل درک تحت جادوگر جادوگر بد معرفی شده اند. زامبی ها، اغلب با استفاده از این منطق الهام گرفته از وودو، در ابتدا سینما غیر معمول بودند، اما ظاهر آنها از 1930 تا 1960 به طور پراکنده ادامه یافت و فیلم های قابل توجه از جمله «پیاده روی با زامبی» (1943) و «برنامه 9 از فضا» (1959) .

نسخه جدیدی از زامبی که مشخصه آن در فرهنگ عامیانه هائیتی است، در نیمه دوم قرن بیستم در فرهنگ عامه نیز ظاهر شد. این "زامبی" عمدتا از فیلم مفهومی جورج A. رمرو "شب زنده داری" گرفته شده است، که به طور ناخودآگاه بخشی از رمان مارتس ماتهسون در سال 1954 با عنوان "I Am Legend" است. کلمه زامبی در شب زنده داری مورد استفاده قرار نمی گیرد، بلکه بعدها توسط طرفداران مورد استفاده قرار می گیرد. هیولا در فیلم و دنباله آن، مانند سحر مرده و روز مرده، و همچنین بسیاری از آثار الهام بخش آن، مانند بازگشت از مرده های زنده و زامبی 2، معمولا برای گوشت انسان گرسنه هستند، اگرچه بازگشت از Dead Living معرفی مفهوم محبوب زامبی خوردن مغز. مفهوم "آخرالزمان زامبی"، که در آن جهان متمدن با یک آلودگی زامبی به ارمغان آورد پایین، به عنوان یک عنصر از هنر محبوب مدرن تبدیل شد.


واژه شناسی

کلمه انگلیسی "زامبی" برای اولین بار در سال 1819، در تاریخ برزیل توسط شاعر رابرت Southey، در قالب "زامبی" ثبت شده است، در واقع اشاره به رهبر شورشی آفریقایی برزیل به نام زومبی و ریشه شناسی نام او در " nzambi ". فرهنگ لغت انگلیسی آکسفورد منشا این کلمه را به عنوان آفریقای غربی می سازد و آن را با کلمات "نزمبی" (خدای) و "زومبی" (طلسم) مقایسه می کند.

در فرهنگ عامیانه هائیتی، یک زامبی (هائیتی فرانسوی: زامبی، کیت حیدیه: zonbi) یک جادوی متحرک است که به وسیله روش جادویی مانند جادو مطرح می شود.

این مفهوم به محبوبیت دین وودو پیوسته است، اما در شیوه های رسمی این ایمان هیچ مشکلی وجود ندارد.

چگونه موجودات در فیلم های زامبی معاصر به نام "زامبی" به طور کامل مشخص نیست. فیلم "شب زنده داری" هیچ اشاره ای به متجاوزان ارواح به عنوان "زامبی ها" نگاشته است، و به جای آن آنها را "ghouls" توصیف می کنند (هرچند ghouls، که از فرهنگ عامیانه حاصل می شود، شیاطین، و نه ارواح). اگر چه جرج رومرو از اصطلاحات "ghoul" در اسطوره های اصلیش استفاده کرد، اما در مصاحبه های بعدی از اصطلاح "زامبی" استفاده کرد. کلمه "zombie" به طور انحصاری توسط رومرو در اسکریپت 1978 برای دنباله ای از Dawn of the Dead [9] از جمله یک بار در گفتگو استفاده شده است. به گفته جرج رومرو، منتقدان فیلم در پیوند دادن اصطلاح "زامبی" به موجوداتش و به ویژه مجله فرانسوی "Cahiers du Cinéma" تاثیر گذار بودند. او در نهایت این پیوند را پذیرفت، هرچند او در همان زمان متقاعد شد که "زامبی ها" با بردگان ارواح وودوهای هائیتی مطابقت داشتند که در زامبی سفید Bela Lugosi نشان داده شده بود.