نقاب کدوی هالوین

( 197010114-HALLOWEEN )

نقاب کدوی هالوین

deiters

35,000 تومان بدون مالیات.

In stock

افزودن به لیست دلخواه

4 قلم

نقاب کدوی هالوین


نقاب کدوی هالووین

بعضی از فعالیت‌های هالووین را در قسمت زیر بخوانید:

در جشن هالووین مردم در خیابان‌ها و مراکز شهر با لباس های رنگارنگ و عجیب و غریب و چهره‌های ترسناک و نقاشی‌شده ظاهر می شوند.

 

یکی از مهم ترین فعالیتهای جشن هالووین تزئین و کنده کاری کدو تنبلو روشن کردن شمع داخل فانوس هایی ست که با کدو تنبل ها درست شده است.

آتش بازی از فعالیتهای دیگر مراسم هالووین است.

 

این هم قاب های خیلی ترسناک برای تزیین دیوارها ، قاب های سه بعدی، از یک سمت چهره یک آدم متشخص و از سمت دیگه چهره یه دراکولا رو می بینید

 

همچنین چراغ‌های کوچکی به شکل کدو تنبل به شکل های ریسه یا شمع های نورانی تهیه می شود.

تصور کنید ساطور از وسط سرتون عبور کرده باشه

سیب بازی هم یکی دیگر از این فعالیت هاست که در یک تشت پر از آب چند سیبمی‌ریزند و بچه‌ها با دهان باید سیب‌های شناور در آبرا بیرون بکشند.

بازی‌های فالگیری، غیب گویی و پیش‌گویی کردن نیز از دیگر کارهای جالب و جذاب جشن هالووین است.

در این مراسم مردم از جاهای خالی از سکنه و ترسناک نیز دیدن می کنند، داستانهای ترسناک تعریف می کنند و فیلم‌های ترسناک تماشا می کنند.

 

اینجا هم یه عالمه نقاب ترسناک لاتکسی و درجه یک رو می تونید ببینید. لطفا کلیک کنید

کدو تنبل در جشن هالووین:

یکی از مهمترین وسایل جشن هالووین کدو تنبل هست، بزرگترین کدوتنبلی که تابجال پرورش داده شده، متعلق به یک باغ سوئیسی بوده که وزنی دو هزار پوندی داشته، چیزی در حدود یک ماشین فولکس!

یکی از نماد های هالووین کدو تنبله که درون آن را خالی می کنن و برای آن چشمو ابروو دهان میزارن و کدو تنبل را ترسناک می کنن و داخل کدو خالی می کنن و داخلش شمع روشن می کنن

یکی دیگر از اعتقادات جالب جشن هالووین این است که اگر کسی عطسه کند حتما باید به او بگوییم خداحفظت کنه تا خدایی نکرده شیطان روح او را تسخیر نکنه

بعضی از عقاید جالبی که مردم در جشن هالووین دارند

مردم بر این باورند که در این شب دروازه ی بین دو دنیا گشوده می شود و خدای جهان ارواح را به همراه جن ها و دیوها و مردگان را بر روی زمین میفرستد به خاطر همین مردم در جشن هالووین با پوشیدن لباسهای ترسناک ، ماسک های ترسناک و کوبیدن بر طبل و اشیایی مثل دیگ و بشقاب و ایجاد صدا، سعی می ‌کنند تا ارواح و مردگان را فراری دهند .

یکی دیگر از فعالیت هایی که مردم در جشن هالووین انجام میدهند این است که خدوشان به صورت گدا یا دوره گرد ها در می آورند و از خانه ای به خانه دیگر می روند و مواد خوراکی مثل شکلات ، آجیل و ... از صاحب خانه ها می گیرند . پوشیدن این مدل لباس ها به قرون وسطی بر می گردد در آن زمان مردم که خود را شبیه فقرا دورهگرد می کردن از صاحب خانه ها تقاضای غذا و خوراکی داشتند که مردم به جای غذا و خوراکی به آن ها کیکی به نام کیک روح میدادند و از آن ها می خواستند که برای مردگانشان دعا و طلب مغفرت کنند

اما امروزه ارواح جشن هالووین بسیار ترسناک تر و مهیب تر شده اند. در این جشن هالووین مردم گذر کردن از جاهایی که گربه های سیاه رنگ دارند دوری می کنند زیرا اعتقاد دارند که این گربه ها ممکن است برای آنها بدشانسی بیاورد . این طرز فکر هم باز به قرون وسطی بر می گردد و از آن زمان ریشه می گیرد .

در زمان قرون وسطی مردم بر این اعتقاد داشتند که جادوگران وآدم های بدجنس برای این که مردن آن ها را نشناسند خودشان را شبیه به گربه های سیاه در می آورند .حتی افراد سعی میکنند که در جن هالووین از زیر پله ها  و نردبان نیز حرکت نکنند. این کارهم نیز دلایل مختلفی دارد .  ریشه ی این اعتقاد به مردمان مصر بر می گردد که براین اعتقاد هستند که این کار ریشه مثلث مقدس است.

آیا سنت های هالووین از زمان گذشته تا به امروزتغییر کرده ؟

بله ، امروزه بسیاری ازمراسم جشن هالووین تغییر کرده است . بیشتر سنتها به جای اینکه بر روی مردگان وارواح تمرکز داشته باشند، بر روی افراد زنده تمرکز می کنند . به خصوص ، بیشتر افراد سعی میکنند که در جشت هالووین همسر مورد نظر خودشان را پیدا کنند و به آن ها قول بدهند که در آینده نه چندان دور حتما با هم ازدواج می کنند . یکی از اتفاق های جالبی که در جشن هالووین در قرن هجدهم در ایرلند اتفاق افتاد این بود که افراد حلقه های نامزدی خود را در پوره ی سیب زمینی و قرار می دادند و به عنوان شام خواستگاری به این امید که عشق واقعی آنها ، این حلقه را پیدا کند . آنچه که در طول این سال ها از این سنت باقی مانده است ، آتش افروختن ، پوشیدن لباسهای عجیب و غریب و سنت دوره گردی است .